Profesjonalne zdjęcia na manekinie zainteresują klientów i zwiększą szanse na zakup produktu

Kiedy robimy internetowe zakupy czasem ciężko jest nam wybrać jedną rzecz, kiedy jest taki ogromny wybór. Nie będziemy mogli takiej rzeczy przecież przymierzyć, dotknąć i przyjrzeć się w niej. Dlatego naszym zadaniem jest sprawić aby produkt prezentował się jak najlepiej i aby konsument wiedział, że wybiera produkt idealny dla siebie. Oferujemy Państwu usługę profesjonalną usługę fotografii Waszych produktów.

Zdjęcia duch sprawią, że Twoja strona internetowa wyróżni się na tle pozostałych

Jedną z najbardziej spopularyzowanych metod wykonywania zdjęć odzieży dla firm są zdjęcia typu „duch”. Aby je wykonać potrzebujemy specjalnego manekina oraz białe tło. Ubranie umieszcza się na manekinie i wykonuje zdjęcie. Na etapie post-produkcji zostaje on usunięty z fotografii. W ten sposób konsument może się dowiedzieć jak ubranie wygląda na sylwetce.

Jest wiele powodów dla których warto w to zainwestować

Fotografia na niewidocznym manekinie wykonana w technice „duch” jest w podstawowej ofercie największych w Polsce dystrybutorów i producentów odzieżowych. Takie zdjęcia wypełniają lookbooki największych światowych marek.

  • Mniejsze koszty wykonanej usługi – Wykonanie profesjonalnych zdjęć na manekinie znacznie zmniejsza koszt niż jeśli mięlibyśmy wykonać takie zdjęcia na modelkach. Dlatego również z tego względu polskie firmy wykorzystują zdjęcia typu duch do prezentowania swojej pełnej oferty.
  • Dobrze zaprezentowane zdjęcia typu duch lepiej się sprzedaja w sklepach internetowych bądź allegro. Wykonując tego typu zdjęcia jesteśmy w stanie lepiej podkreślić cechy produktu niż byłoby to w przypadku sesji wykonywanych na modelkach.
  • Dzięki zdjęciach na manekinach oszczędzasz czas. Nie wymaga się do tego licznego zespołu oraz wielu tygodni przygotowań. W ciągu miesiąca można wykonać znacznie więcej fotografii.
  • Możliwość częstego dodawania zdjęć. Zdarza się, że modelka zachoruje bądź staną się inne niekorzystne okoliczności. Wykonując zdjęcia na manekinie nie istnieje żadne ryzyko opóźnień w przedstawieniu nowej kolekcji. W dodatku takie fotografie można dołączać do większej serii.

Fotografia produktowa na tle transparentnym 

  1. Fotografia produktowa na tle transparentnym – to usługa, która polega na fotografowaniu produktów na tle przeźroczystej taśmy lub tła, które następnie są usuwane podczas procesu edycji, pozostawiając sam produkt bez tła. Ten rodzaj fotografii produktowej jest szczególnie popularny w e-commerce i pomaga wyróżnić produkty na tle konkurencji.
  2. Fotografia produktowa z efektem ducha – to usługa, która może obejmować różne efekty, takie jak efekt przezroczystości, rozmycie lub dodanie nieznacznego cienia. Ten rodzaj fotografii produktowej może być stosowany do tworzenia bardziej kreatywnych lub artystycznych zdjęć, które mają przyciągać uwagę klientów.

W każdym przypadku fotografia produktowa ma na celu przedstawienie produktu w atrakcyjny sposób, który zachęci potencjalnych klientów do zakupu. Fotografowie produktowi stosują specjalistyczne techniki, takie jak oświetlenie, kadrowanie i edycja zdjęć, aby produkt wyglądał jak najlepiej.